eng
  Kuhu minna?
  Mis maksab?
  Kaua kestab?
  Mis selga, jalga,
  kaasa?
  Mis juhtuda võib?
  Kuidas retke tellida?
  Mismoodi retk käib?
  Kontakt
  Kombineeritud
  retked
  Märjad lood
  Pildigalerii
  Reisikirjad
  Kajakimatkad
  
Kividega on omaette lugu, sest nemad võivad kanuu ka katki teha ja katkise kanuuga on ikka tõsiselt tüütu vee peal olla. Ninaga vastu kivi põrutades on efekt üldjoontes sama, mis kalda või puu puhul - lendate istmetelt kanuusse või vette ja saate haiget või märjaks või mõlemat. Mida kiiremini, seda rohkem - ega rahulikult sõites vastu kive ei põrkagi, sest jõuab neid näha ja midagi ette võtta, näiteks pidurdada. Pidurdamise-nipp tuleb matkajal algul küll kahetsusväärselt harva meelde. Võib ka juhtuda, et te ei suuda kokku leppida, kummalt poolt kivi minna ja vajute talle küljega peale. Siis võite sinna tiirlema jäädagi nagu kompassinõel või äkitselt kivi pealt maha vajudes mingi mõttetu liigutuse teha ja ümber minna. Ja kui teil on tõsiselt must päev, tõmbab vesi kanuu põhja vastu kive nagu seljaga vastu seina ning tuleb minna traktorit otsima, sest inimene voolava vee jõu vastu ei saa.
Üldiselt on uskumatu, kui vähesed matkajad oskavad arvestada üldtuntud tõsiasja, et vihm teeb märjaks. Ja et tundide kaupa märg olles saabub vältimatult hetk, kus tahtejõuga külmast üle olla pole enam võimalik. Asjal on muidugi ka omad head küljed, näiteks pole vaja ümbermineku pärast muretseda (märjemaks niikuinii enam ei lähe). Elu esimeseks retkeks vihmakindlat spetsriietust muretseda pole vast ehk mõtet, kõlbab ka paarisajaliitrine kilekott, kui sinna pea- ja käeaugud teha. Jalgade ümber võib väiksemad kilekotid teipida ja ongi puhtam, kuivem ja muretum tunne. Teisel matkal teate juba ise, mis kaasa võtta (märjaks saavad eelkõige põlved ja õlad) ja villaseid sokke ei unusta mingil juhul maha. Nemad nimelt suudavad mingi nipiga ka märjast peast mõnd aega sooja hoida, ja jalgadel on ju üldse mõlamise ajal kuidagi vähe tegemist, miska nad salakavalalt tasapisi kangestuma hakkavad. Ja teie avastate retke lõpus, et "keegi on puujalad alla pannud".
Muide, jalgade mitteliigutamine pole üldse vajalik. Võib vahepeal lausa kaldale tulla ja pisut joosta või kükke teha (eriti külma ilmaga, saab vere liikuma).


<< Tagasi lehele "Märjad lood"
<< Tagasi avalehele
  Kontakt: tel 050 55 702; info@toonuspluss.ee